Allergology MasterClass Symposium – nowy wymiar edukacji. Wywiad z prof. Ryszardem Kurzawą i dr. Łukaszem Błażowskim

Cykl spotkań w ramach Allergology Masterclass Symposium 2018 rozpocznie się już 24 marca w Katowicach. Rozmawiamy z prof. dr. hab. n. med. Ryszardem Kurzawą oraz dr. n. med. Łukaszem Błażowskim z Kliniki Alergologii i Pneumonologii IGiChP w Rabce-Zdroju na temat idei sympozjum.

Dlaczego warto wziąć udział w AllergologyMasterclassSymposium2018?

Przede wszystkim dlatego, że jest to oryginalny i nowatorski format sympozjum naukowego z pneumonologii i alergologii prowadzony przez lekarzy praktyków i przeznaczony dla lekarzy praktyków. Zaletą sympozjum są krótkie prezentacje aktualnych algorytmów diagnostycznych i terapeutycznych gotowych do wykorzystania w gabinecie lekarskimz praktycznym podsumowaniem dla słuchaczy. Równie istotna jest prezentacja najnowszych zagadnień współczesnej medycyny AD 2018, a także wspólne wyjaśnianie zagadkowych przypadków klinicznych z nieoczekiwanymi rozwiązaniami w formie RINGu – za i przeciw z udziałem słuchaczy. Wszystko to z możliwością dyskusji i zadawania pytań wykładowcom, których doświadczenie i profesjonalizm są gwarancją wysokiego poziomu. Nie bez znaczenia jest także przejrzysta i jednolita szata graficzna prezentacji.

Zgodnie z nową formułą konferencji odbywać się będzie więcej dyskusji indywidualnych z prowadzącymi, spotkania będą bardziej interaktywne. Całości przyświecać ma idea „MasterClass” – klasy mistrzowskiej. Dlaczego postawili Państwo na taką formę uczestnictwa?

Forma interaktywna daje możliwość wzbogacenia prezentacji poszczególnych tematów o doświadczenie i wiedzę słuchaczy i jednocześnie zwiększa zakres i percepcję przekazywanej wiedzy.

Jakie nowości w dziedzinie alergologii i pneumonologii zaprezentowane zostaną w trakcie tegorocznej edycji?

Przedstawione zostaną najnowsze algorytmy diagnostyczne i terapeutyczne dotyczące alergii na pokarmy, anafilaksji, stanów nagłych w pneumonologii, astmy, przewlekłego kaszlu, alergicznego nieżytu nosa, atopowego zapalenia skóry, alergii na szczepionki przeciwzakaźne, diagnostyki radiologicznej układu oddechowego czy diagnostyki molekularnej w alergologii

Co dzisiaj stanowi największe wyzwanie dla alergologów i pulmonologów?

Burzliwy wzrost częstości chorób alergicznych wymusza stałą aktualizację nowych metod diagnostycznych w alergologii i pneumonologii, natomiast poszerzenie asortymentu stosowanych leków stwarza konieczność dostosowania się do nowych algorytmów terapeutycznych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X