Prehabilitacja 2021. Czy już zaczęliśmy?

W dniach 28-29 maja odbędzie się webinar „Prehabilitacja 2021. Czy już zaczęliśmy?” organizowany przez Instytut Chirurgii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Sans Souci Konferencje.

„W obecnej sytuacji widzimy, jak chyba nigdy przedtem, jak ważne, by proces leczenia, w tym operacyjnego przebiegał maksymalnie sprawnie. Tak, by osiągnąć jak najlepszy efekt bez powikłań, bez przedłużonych hospitalizacji, bez ponownych przyjęć. Albo z jak najmniejsza ich ilością. Dlatego trzeba szukać rozwiązań dostępnych, prostych, takich, w których można a nawet trzeba wykorzystać zaangażowanie pacjenta. Nakłonić go, częściej po prostu uświadomić, jak bardzo może wpłynąć na wyniki swego leczenia przez odpowiednie przygotowanie.

Prehabilitacja, bo to jedno z popularniejszych chyba określeń tego przygotowania, staje się coraz częściej obowiązującą strategią wielu ośrodków, które zwracają uwagę zarówno na jakość leczenia jak i jego aspekty ekonomiczne. Prehabilitacja to fenomen, opłaca się w zasadzie wszystkim, w aspekcie wymiernym finansowo i niewymiernym, bo jak mierzyć radość ze zdrowia. Mimo to wciąż jeszcze zbyt rzadko staje się faktem. (…) Czy jednak wszędzie? A jeśli nie to dlaczego? Innymi słowy pojawia się pytanie „Prehabilitacja – czy już zaczęliśmy”?”

Takimi słowami o tematyce wydarzenia oraz wartości uczestnictwa w nim mówi prof. dr hab. n. med. Tomasz Banasiewicz, pomysłodawca konferencji oraz jeden z prowadzących.

Wydarzenie odbędzie się w formule online. Udział w nim jest bezpłatny – wystarczy dokonać rejestracji na oficjalnej stronie:
https://webinar-med.pl/prehabilitacja/

Zapraszają Instytut Chirurgii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Sans Souci Konferencje.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X