XXVIII Międzynarodowa Konferencja Kardiologiczna rozpoczęta!

Dziś rozpoczęła się XXVIII Międzynarodowa Konferencja Kardiologiczna. To jedno z najważniejszych wydarzeń medycznych w Polsce.

Tegoroczne spotkanie odbędzie się w trybie online pod hasłem „HEART-TEAM” gwarancją nowoczesności, bezpieczeństwa i skuteczności w leczeniu. Program konferencji obejmuje zagadnienia i problemy, z jakimi lekarze spotykają się w codziennej pracy klinicznej na oddziale czy w poradni. W tym roku poruszone zostaną także tematy związane z odbudową zdrowia (nie tylko w dziedzinie kardiologii) Polaków po pandemii.

Jak co roku organizator zaprasza też na Warsztaty Kardiologii Interwencyjnej, które cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem uczestników. – W związku ze starzeniem się populacji obserwujemy u naszych pacjentów zwiększenie liczby współwystępowania choroby wieńcowej z migotaniem przedsionków, wadami strukturalnymi serca, zaburzeniami rytmu i przewodzenia. Ta duża liczba problemów zdrowotnych pacjentów skutkuje koniecznością znacznego zwiększenia częstości wykonywania zabiegów hemodynamicznych razem z zabiegami z zakresu elektroterapii. Dlatego też od tego roku postanowiliśmy rozszerzyć formułę naszych Warsztatów o elektroterapię, pozwalając bardziej interdyscyplinarnie podejść do pacjenta, gwarantując Mu jeszcze większą skuteczność i bezpieczeństwo leczenia. Stąd też wyniknęła nasza decyzja, aby od tego roku Warsztaty nosiły nazwę Warsztatów Kardiologii Interwencyjnej i Elektroterapii – czytamy w liście zapraszającym na wydarzenie.

Konferencji towarzyszyć będą też Warsztaty Echokardiografii. Tegoroczna, czwarta ich edycja, zaplanowana została na drugi dzień obrad.

Konferencja potrwa do 28 maja.

Szczegółowy program wydarzenia: https://www.konferencjazabrze.pl/

Zapraszamy!

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X