Zapraszamy na webinar z prof. Robertem Montgomerym

Już 14 lipca odbędzie się wyjątkowy webinar zatytułowany „Covid-19 Soild Organ Transplant Registry and new frontiers in transplantation”, którego głównym gościem będzie światowej sławy specjalista prof. Robert Montgomery, dyrektor Langone Medical Center w Nowym Jorku.

Prof. Montgomery był częścią zespołu, który opracował laparoskopową procedurę dawstwa żywej nerki, która stała się standardem na całym świecie. Uważany jest za światowego eksperta w dziedzinie transplantacji nerek u pacjentów wysoce wrażliwych i niekompatybilnych z ABO. Jest autorem wielu innowacyjnych rozwiązań, które znacząco podniosły poziom zaawansowania współczesnej transplantologii. Co ciekawe, prof. Montgomery jest zapisany w Księdze Rekordów Guinnessa jako autor największej liczby przeszczepów nerek w ciągu jednego dnia oraz sam został poddany udanej transplantacji serca .

Webinar dotyczyć będzie doświadczeń i badań osób po przeszczepach, które przeszły zakażenie Covid-19 oraz bazy, która została na ich podstawie stworzona.Pozwoli ona ustalić jaki wpływ ma infekcja Covid-19 na pacjentów po przeszczepie oraz jakie zagrożenia dotyczą osób z tej szczególnej grupy. Kolejnym tematem będą nowości w przeszczepach od trudnych dawców, w tym np. zakażonych HIV, HCV itp. Dzięki pracy naukowej i praktyce lekarskiego prof. Montgomery’ego, osoby te mogą zasilić grono potencjalnych dawców, o czym opowie on sam.

W webinarze udział wezmą również dr hab. n. med. Piotr Przybyłowski i dr hab. n. med. Marek Myślak.

Webinar odbędzie się 14 lipca o godzinie 17:00 czasu polskiego. Prowadzony będzie w języku angielskim.

Szczegóły i rejestracja: www.webinar-med.pl/sotr/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X